Komt Uw dochter bij ons voetballen ?

19-11-2017

Wereldwijd voetballen er 29 miljoen meiden en vrouwen. Voetbal is daarmee internationaal veruit de grootste sport voor vrouwen. Ook in Nederland heeft het meiden- en vrouwenvoetbal zich in de laatste jaren stormachtig ontwikkeld. Anno 2016 staan er bij de KNVB 153.000 meiden en vrouwen geregistreerd. Dat is een toename van 4 procent ten opzichte van het seizoen 2014/2015, met vooral bij de pupillen en jongste junioren een grote aanwas. Bij de pupillen bedraagt de jaarlijkse groei zo'n 6,7 procent. Meer dan 2.000 verenigingen hebben 1 of meer meiden- of vrouwenteams, die in competitieverband spelen.

Vanuit de leden en omgeving krijgt Wilhelmus steeds meer vragen over meisjesvoetbal. Er zijn natuurlijk al enkele meisjes per leeftijdsgroep die met veel plezier op Wilhelmus voetballen maar dit aantal zien wij als vereniging graag verder groeien. Wilhelmus start daarom actief met het werven van nieuwe meisjes voor de jeugdafdeling. In de toekomst wil Wilhelmus dat het meisjesvoetbal een nog belangrijker onderdeel wordt van onze mooie vereniging. Het gaat in eerste instantie om de leeftijdsgroep JO7 (geboren 2011). De reden hiervoor is simpel: iets opbouwen doe je vanaf de basis. Uiteraard kunnen meisjes geboren na 2010 ook informeren naar de mogelijkheden.   Hierbij nodigen wij alle meisjes die graag bij Wilhelmus willen komen voetballen van harte uit om zich in te schrijven als lid. Meer informatie over hoe je in te schrijven als lid is te vinden op: http://www.vvwilhelmus.nl/vereniging/lid-worden-contributie/

Uitgangspunt is dat meisjes in ieder geval in de JO 7 in gemengde teams spelen. De ervaring leert ons ook dat in de O8 en O9 meisjes en jongens prima samen kunnen spelen: er blijkt nauwelijks sprake van verschillen in fysieke eigenschappen en technische vaardigheden. Menig Wilhelmus speler kan bevestigen hoe snel meisjes kunnen rennen, hoe goed ze kunnen dribbelen, en hoe hard ze kunnen schieten. 

Heb je nog vragen, wil je meer informatie of wil jij je hard maken voor het meisjesvoetbal neem dan contact op via mp_coordinator@vvwilhelmus.nl

Lees meer op: https://www.knvb.nl/themas/meiden--en-vrouwenvoetbal

 

undefined